safari tanzania

Park Narodowy Mikumi

Park Narodowy Mikumi to najpopularniejszy kierunek safari z Zanzibaru. Jest on bardzo atrakcyjny ze względu na odległość od wyspy Zanzibar oraz ma przystępną cenę, w porównaniu z najpopularniejszymi parkami Tanzanii.

Cena safari w parku Mikumi będzie dwu, a nawet trzykrotnie niższa niż za safari w parkach północnej Tanzanii, a można tam zobaczyć wszystkie zwierzęta, poza tylko nosorożcami. 

 

Safari w Parku Narodowym Mikumi

Jeśli planujesz safari z Zanzibaru, to najczęściej wybieraną opcją jest safari w Parku Narodowym Mikumi.

Park Mikumi wybierany jest ze względu na swoją odległość od Zanzibaru. Jest on również, jak to się mówi o nim, najbardziej niedocenianym Parkiem Narodowym w Tanzanii.

Jest piękny i spotkasz tam wszystkie zwierzęta, które występują w parkach takich jak Serengeti, poza nosorożcami. Natomiast safari w parku Mikumi będzie dwu lub nawet trzykrotnie tańsze niż w Serengeti.
Dlatego, z Zanzibaru, jest to najczęściej polecane safari przez Franka – naszego przewodnika.

Najlepsze safari z Zanzibaru...

Oferujemy najlepsze safari w Parku Narodowym Mikumi, z odbiorem z hotelu na Zanzibarze, transportem, pełnym wyżywieniem i odwiezieniem pod sam hotel.

U nas masz przewodnika i samochód tylko do swojej dyspozycji w cenie. Co oznacza, że możecie się skupić na poszukiwaniu zwierząt, które najbardziej Was interesują.
Nie wrzucimy Cię do grupy z innymi ludźmi i przewieziemy tylko przez kilka godzin przez safari. Naszą wyprawę zapamiętasz na długo, bo to naprawdę najlepsze połączenie jakości i ceny!

Safari z Zanzibaru, w parku Mikumi - ceny

Ceny safari są zawsze wyliczane indywidualnie, bo zależy, w ile osób się wybierasz na safari, czy w grupie są dzieci i jeśli tak, to w jakim wieku.

Cena zależy też od tego, ile noclegów chcesz spędzić na safari. Minimalna rekomendowana długość safari, to 1 nocleg.

Nie organizujemy już jednodniowych safari w parku Mikumi z kilku powodów:

   1. Podczas takiej wyprawy jest się tylko kilka godzin na samym safari i to w godzinach popołudniowych, a zwierzęta są najbardziej aktywne w okolicy wschodu i zachodu słońca.

   2. Nie zobaczysz pięknego wschodu i zachodu słońca nad Afryką

   3. Nocleg na safari, w domkach, gdzie nie ma żadnego ogrodzenia, to naprawdę świetna przygoda. W nocy pod ogna, mogą zawędrować guźce lub niedaleko można wypatrzeć wylegującego się lwa. Oczywiście jest to całkowicie bezpieczne. Przez cały czas ośrodka pilnują uzbrojeni rangersi.