safari tanzania

Park Narodowy Serengeti

Park Narodowy Mikumi to najpopularniejszy kierunek safari z Zanzibaru. Jest on bardzo atrakcyjny ze względu na odległość od wyspy Zanzibar oraz ma przystępną cenę, w porównaniu z najpopularniejszymi parkami Tanzanii.

Cena safari w parku Mikumi będzie dwu, a nawet trzykrotnie niższa niż za safari w parkach północnej Tanzanii, a można tam zobaczyć wszystkie zwierzęta, poza tylko nosorożcami. 

 

Safari w Parku Narodowym Serengeti

Serengeti jest najpopularniejszym Parkiem Narodowym nie tylko w Tanzanii, ale i na świecie.

Występują tam, poza zwierzętami, które można spotkać też w innych parkach, również nosorożce.

To w parku narodowym Serengeti, można dwa razy w roku obserwować wielką migrację zwierząt, gdzie miliony zwierząt podążają za zielonymi pastwiskami, na północ i na południe.

Ze względu na odległości i wielkość parku Serengeti, minimalna długość safari, jakie możemy zorganizować w tym parku, to 2 noclegi.

Safari w Parku Narodowym Serengeti...

Safari w parku narodowym Serengeti to najpopularniejsze safari nie tylko w Tanzanii, ale też na świecie.

To właśnie na Serengeti można obserwować tak dobrze znaną migrację, kiedy to miliony zwierząt migruje w poszukiwaniu zielonych traw, które pojawiają się po okresie deszczowym.

Safari w Serengeti to też możliwość przelotu balonem nad tym pięknym parkiem narodowym. To też jesteśmy w stanie dla Ciebie zorganizować…

Safari w parku Serengeti - ceny

Ceny safari są zawsze wyliczane indywidualnie, bo zależy, w ile osób się wybierasz na safari, czy w grupie są dzieci i jeśli tak, to w jakim wieku.

Cena zależy też od tego, ile noclegów chcesz spędzić na safari. Minimalna rekomendowana długość safari, to 1 nocleg.

Nie organizujemy już jednodniowych safari w parku Mikumi z kilku powodów:

   1. Podczas takiej wyprawy jest się tylko kilka godzin na samym safari i to w godzinach popołudniowych, a zwierzęta są najbardziej aktywne w okolicy wschodu i zachodu słońca.

   2. Nie zobaczysz pięknego wschodu i zachodu słońca nad Afryką

   3. Nocleg na safari, w domkach, gdzie nie ma żadnego ogrodzenia, to naprawdę świetna przygoda. W nocy pod ogna, mogą zawędrować guźce lub niedaleko można wypatrzeć wylegującego się lwa. Oczywiście jest to całkowicie bezpieczne. Przez cały czas ośrodka pilnują uzbrojeni rangersi.